Áruszállítás a téli időszakban
Lassan mindenhol beköszönt a tél, magával hozva a mínuszokat is, azonban nem kell kétségbe esni, az áruszállítás a téli időszakban is folyamatos, így a tehergépjárművek használata is. Ilyenkor azonban sokkal több dologra kell odafigyelnünk minden indulást megelőzően, hogy ne érhessen semmilyen meglepetés bennünket az út során.
Arra, hogy a téli hidegekben is leszállítsuk rakományunkat, természetesen van lehetőség, és meg is kell mindezt tennünk, hiszen ez a munkánk, a hivatásunk. Ahhoz azonban, hogy minden megfelelő mederben haladhasson, át kell néznünk mind a járművünket, mind a csomagunkat mielőtt útra kelnénk.
Mit vizsgáljunk meg a tehergépjárművön?
- Fontos szemügyre vennünk a gumiabroncsokat, amelyeknek kopottsági állapota nem lehet kritikus. Ha olyannyira elhasználódott már a gumi, hogy nem tartjuk biztonságosnak az indulást, mindenképpen keressünk fel egy szervizet, ahol lecserélik nekünk a kerekeket. Ez azért szükséges, hogy teljes magabiztossággal szállíthassuk el rakományunkat egyik pontból a másikba.
- Ne feledkezzünk meg arról, hogy ebben az időszakban sokszor és sok helyen találkozhatunk jegesedéssel, havas vagy esős utakkal. Ha nem száraz aszfalton közlekedünk, minden esetben figyeljünk oda még jobban a jármű mozgására, hiszen ilyenkor sokkal könnyebben elveszíthetjük uralmunkat felette. Senki nem szeretne balesetet szenvedni a figyelmetlensége miatt, így érdemes kipihenten útnak indulni, és betartani a meghatározott megállókat.
- Ne hagyjuk otthon a hóláncot sem, hiszen soha nem tudhatjuk, milyen körülmények között kell majd helytállnunk az utakon. Vannak olyan területek egyes országokban, ahova nem is engednek be hólánc nélkül, mindig a járműben kell lennie egy garnitúrának.
- Érdemes magunknál tartani egy kanna üzemanyagot is arra az esetre, ha olyan helyen fogyna ki a benzin vagy a gázolaj, ahol éppen nincs töltőállomás. Ne érjen meglepetés senkit a hegyekben sem, készüljünk fel minden eshetőségre.
- A jégkaparó és a kesztyű sem maradhat el, hiszen ha fagypont alá süllyed a hőmérséklet, a pihenőben könnyen ráfagyhat a pára a szélvédőre. Indulás előtt ennek eltávolítására a legjobb megoldás a jégkaparó, amelyet egyszerűbb kesztyűben használni.
Mi kerüljön a csomagunkba?
- Mindenképpen pakoljunk meleg ruhát, amelyben biztosan nem fogunk fázni sem útközben, sem a pihenők alkalmával. A téli hideg megterhelő lehet a szervezetre, így megfelelő öltözet szükséges ahhoz, hogy ideális körülmények között szállíthassuk le az árut, amit ránk bíztak.
- A kabát és a láthatósági mellény nem maradhat el a csomagolásnál, hiszen ezek nélkül az utcán nem boldogulnánk. Mivel ezekben a hideg hónapokban hamarabb sötétedik, és a látási viszonyok sem mindig olyan tiszták, mint a nyári időszakban, a láthatósági mellényt szinte a nap minden szakában viseljük, hogy mindenki más is lássa, hogy ott vagyunk, adott esetben a pihenőben, vagy az út mentén, ha probléma adódik.
- Pokrócra mindig szükség van, hiszen a téli időszakban éjjel fagypont alá süllyedhet a hőmérséklet, amely a kabinban is alacsonyabb hőfokot eredményezhet. Készüljünk takaróval, hogy éjszaka se fázhassunk meg.
- Érdemes arra is készülni, hogy a hosszú úton nem biztos, hogy tudunk venni magunknak meleg italt. Ha van rá lehetőség, mindenképpen célszerű teakészítő szettet, termoszt is vinni az utazásra, hogy saját magunknak tudjunk melegítő teát vagy kávét főzni.
Ha téli áruszállításra kerül a sor, mindenképpen figyeljünk oda ezekre, hogy minden potenciális körülményre felkészülhessünk. Mindezek mellett ne hajtsunk gyorsan és kerüljük a hirtelen mozdulatokat, hogy épségben elérhessük az áruszállítás célpontját.
Ne érjen semmi váratlanul!
Amennyiben szeretnél többet megtudni az áruszállítás folyamatáról, és a tehergépjárművek karbantartásáról, keress minket elérhetőségeink valamelyikén, vagy kövesd a Cargobull Szerviz Facebook oldalát!